Optymalizacja SEO, czy warto? Warto!

Strona główna » Blog » Optymalizacja SEO, czy warto? Warto!
Optymalizacja SEO zakończona sukcesem strony www

Czym jest optymalizacja SEO?

SEO to skrót pochodzący z języka angielskiego i oznacza SEARCH ENGINE OPTIMIZATION, jest to zatem optymalizacja strony internetowej pod kątem silnika wyszukiwania (google, bing, etc.). Właściwie przygotowana pod kątem technicznym strona www pozwala zbudować wartościowy „autorytet”, który mówi wyszukiwarkom, że dana strona jest godna uwagi. Tak przeprowadzony proces pozwala uzyskać lepsze wyniki w organicznych wynikach wyszukiwania (to te, za które nie trzeba płacić).

Główne prace związane z optymalizacją SEO to:
poprawa treści na stronie (nadanie odpowiedniej długości wpisów, odpowiednio dobrane tytuły, określone i sformułowane właściwie słowa kluczowe)
dopracowanie struktury strony (właściwie użyte znaczniki H1, H2, H3, opisy META, etc.)
optymalizacja prędkości działania (przyśpieszenie ładowania strony poprzez optymalizację kodu, optymalizację użytych grafik, dostosowanie rozwiązań do urządzeń mobilnych)
minifikacja kodu źródłowego, stylów css, skryptów javascript (zmniejszenie ilości plików wpływa na pozycję w wynikach wyszukiwania)
– użycie cachowania strony (minimalizowanie danych wymaganych do przesłania do przeglądarki)

Skorzystanie z optymalizacji SEO spowoduje, że Twoja strona zyska właściwy „autorytet” wśród wyszukiwarek i pozwoli Twojej stronie zająć lepsze miejsca w wynikach wyszukiwania.